تسنیم

دکانی به نام کنکور

کنکور این روزها علاوه بر بهره‌مند ساختن مؤسسات خصوصی از منافع کلان و تحمیل هزینه‌ سنگین به خانواده‌ها در ایجاد استرس و افسردگی داوطلبان نیز سهم به‌ سزایی دارد و این آسیب‌ها نه تنها دوره دبیرستان که متأسفانه دوره ابتدایی را نیز مبتلا کرده است.

مدارس در سیطره کنکور گرفتارند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کنکور مدارس را به سیطره خود درآورده است، گفت: در حالی که برخی صندلی‌های دانشگاهی خالی می‌ماند خانواده‌ها باید برای کنکور متحمل هزینه‌های میلیونی شوند.

تحول بنیادین آموزش و پرورش همچنان روی کاغذ

یک کارشناس آموزش و پرورش با اشاره به این که تحول بنیادین آموزش و پرورش همچنان روی کاغذ باقیمانده و با اجرا فاصله بسیاری دارد گفت: سند تحول بنیادین بیشتر انتزاعی بوده و کمتر قابل کمی‌سازی است. 

«رهبر احیاگر» به بازار کتاب رسید

هماهنگی و تدوین: 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ترجمه فارسی کتاب «رهبر احیاگر؛ سیری در اندیشه‌های راهبردی امام خامنه‌ای» تألیف شیخ نعیم قاسم که توسط انتشارات خبرگزاری تسنیم منتشر شده است به بازار کتاب عرضه شد.

نقش رستم در کتاب پایه دهم

لیلا کفاش‌زاده مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه این دفتر از سال‌های گذشته همکاری‌های گوناگونی با وزارت آموزش و پروش داشته است، اظهار داشت: کارشناسان پژوهشگاه جلسات متعددی با همکاران بخش تالیف کتاب‌های درسی آموزش و پرورش داشته‌اند که حاصل این جلسات کارشناسی، اختصاص بخش قابل توجهی از کتاب تاریخ برای نخستین بار به موضوع باستان شناسی و موزه است.

Subscribe to RSS - تسنیم