خبرنگار

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس به ویژه برای نوجوانان در معرض خطر نیاز به پیش نیازهای خاصی دارد که از ضروری‌ترین آنها مداخلات ویژه دانش‌آموزان در معرض خطر و تدوین نقشه خطرپذیری مدارس است همچنین آموزش‌های پیشگیری به کتاب‌های درسی وارد شده است.

خطر در کمین نوجوانان

گرایش به مصرف دخانیات، سوء مصرف مواد،‌ خشونت، سبک‌های زندگی نابهنجار و تأثیرپذیری از فضاهای مجازی از جمله رفتارهای مخاطره‌آمیز در بین نوجوانان است و عواملی همچون فشار همسالان،‌شکست تحصیلی و زندگی در محل‌های مخاطره آمیز منجر به رفتارهای پرخطر می‌شود.

اهداف آموزش عمومی قرآن از برنامه تا عمل

 حجت‌الاسلام «حمید محمدی» دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی فارس گفت: برای تحقق آموزش عمومی قرآن کریم، وزارت آموزش و پرورش موظف است در طراحی و اجرای تمامی دروس به ویژه فارسی، عربی و دینی تحقق اهداف آموزش عمومی اهداف را پیگیری کند. 

نگاهی به تالیف و تدوین کتاب‌های درسی در نظام نوین آموزش و پرورش

درحال حاضر در اولین سال تحصیلی و در مقطع اول ابتدایی کتاب‌های آموزش قرآن، علوم تجربی، ریاضی، فارسی بخوانیم و فارسی بنویسیم به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. کتاب‌هایی که حتی با یک تورق ساده هم به آسانی می‌توان فهمید که نه‌تنها با دوران مدرسه رفتن ما که حتی با دوران چند سال قبل هم تفاوت‌های باورنکردنی داشته است. تفاوتی که از یک سو کار آموزش را برای معلمان دشوار‌تر می‌کند و از سوی دیگر، والدین دانش‌آموز را از کمک و همراهی او باز می‌دارد.

رسانه و مطبوعات، از منظر رهبر معظم انقلاب

17 مرداد هر سال در تقویم رسمی کشور به نام خبرنگارنامگذاری شده است ،17 مرداد سال 1377 محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اســامی به دست عوامل آمریکا در مزار شریف به شهادت رسید و به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی کشور، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

راه رسیدن به اقتدار

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تشکر و قدردانی از جوانان مدال آور، کسب رتبه های برتر علمی را نشانه استعداد و پیشرفتهای علمی فرزندان انقلاب خواندند و گفتند: این نشانه ها و پیشرفتها همان چیزی است که به قدرت و اقتدار درونی کشور می افزاید. 

Subscribe to RSS - خبرنگار