پانا

بخش‌هایی از سند آموزش ۲۰۳۰ با منافع و ارزش‌های ایران تناقض دارد

دبیرکل کمیسیون عالی یونسکو در ایران  اظهار کرد: اقرار می کنم بخش‌هایی از سند آموزش ۲۰۳۰ با منافع و ارزش‌های ایران تناقض دارد.

در منابع آموزشی، توجه به گروه‌های سنی رعایت نمی‌شود

یکی از اشکالات منابع آموزشی این است که گروه سنی در آنها رعایت نشده است. تولیدکنندگان در ساخت وسایل و نرم افزارها یا فیلم‌های آموزشی باید با تولید نسخه‌های مخصوص هر گروه سنی کار را برای معلمان و والدین دانش آموزان در انتخاب منابع آموزشی راحت تر کنند.

نرم‌افزارهای آموزشی خلاقیت بچه‌ها را می‌کُشند

کارشناس دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در نشست کارشناسی نمایشگاه تکنولوژی گفت: نرم‌افزارها خلاقیت را در بچه‌ها می‌کشند. امروز نرم افزارها هم تدریس می‌کنند، هم جزوه می‌دهند، هم تمرین حل می‌کنند و هم امتحان می‌گیرند. جای خلاقیت بچه‌ها در اینجا کجاست؟

سیستم آموزش متوسطه ایران کارایی لازم را ندارد

دکتر افروزاستاد دانشگاه تهران گفت: سیستم آموزش متوسطه ما کارایی لازم را ندارد و باید آموزش متوسطه ما کاربردی، مهارت محور و خلاق پرور باشد.

بی مسئولیتی در فضای آکادمیک، آسیب زاست

محمود امانی طهرانی مدیرکل دفتر تالیف کتابهای درسی ابتدایی و متوسطه نظری در ادامه این میزگرد با اشاره به اینکه روش کاوشگری فلسفی و انتقادی بسیار وابسته به سوگیری های پژوهشگر است و در فضای بیطرفی شکل نمی گیرد افزود: برنامه درسی اجزایی دارد که سفارش تولید آنها را در خود دارد .

میزگرد نقد و بررسی کتاب زبان انگلیسی

یکی از دغدغه‌های ملت‌ها درخصوص یادگیری زبان چگونگی مواجهه با پیامدهای فرهنگی حاصل از آن است. اینکه چگونه زبانی را بیاموزیم تا از عوارض فرهنگی آن متضرر نشده، مانع از ضربه خوردن به هویت ملی و دینی مان شویم. بومی‌سازی آموزش زبان یکی از راه‌های مقابله با این عوارض است.

ملت ایران، یک ملت زنده است

 معاون وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: شرکت در انتخابات یعنی استفاده از حق شهروندی. یعنی هرکس که در انتخابات شرکت می کند از رای و حق شهروندی خود استفاده می کند و تکلیف زندگی جمعی هم اقتضا می کند که در انتخابات شرکت کنیم.

Subscribe to RSS - پانا