تعطیلات باید با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان‌های مختلف صورت گیرد

آموزشی باید با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی استان‌های مختلف تصمیم‌گیری شود، گفت: در موضوع آلودگی هوا، دانش‌آموز جور دستگاه‌های دیگر را می‌کشند.

محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ در خصوص «موضوع تغییر تقویم نظام آموزشی»، اظهار داشت: از قبل نیز این موضوع مطرح بود و در یک دوره‌ای با یک نگاه غرب‌ زده‌ای می‌گفتند که برای نمونه در ایام کریسمس و تعطیلات زمستانی تغییراتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: در نهایت مجلس تصویب کرد که بازگشایی مدارس اول مهر باشد اما واقعیت این است که با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان‌های مختلف باید این تغییرات صورت گیرد.

فرشیدی افزود:‌ وقتی آلودگی هوا در تهران و شهرهای بزرگ اتفاق می‌افتد، جور دستگاه‌های دیگر را نسل کودک و نوجوان می‌کشند؛ به دلیل اینکه مسئولان زورشان به کارخانجات بزرگ نمی‌رسد، به کودکان این موضوع تحمیل می‌شود و آنها تعطیل می‌شوند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش یادآور شد: وقتی مدارس تعطیل می‌شود دانش‌آموزان از نظر علمی و تربیتی ضرر می‌کنند؛ چرا که دائم در خانه می‌نشینند.

وی متذکر شد: در جلساتی که مسئولان در خصوص آلودگی هوا صحبت می‌کنند، به جای اینکه کارخانجات را در شهرهای بزرگ تعطیل کرده یا آنها را انتقال دهند و آلودگی را از بین ببرند، تصمیم می‌گیرند مدارس تعطیل شود.

فرشیدی عنوان کرد: به شرطی که مصالح آموزش و پرورش نه در رأی‌گیری، بلکه بر اساس مصلحت دانش‌آموز در نظر گرفته شود، باید برای استان‌ها بر اساس شرایط آب و هوای انعطافی در نظر گرفته شود و در هر استان، مجموعه‌ای تصمیم‌گیری لازم را گرفته و برای این موضوع اقداماتی را پیش‌بینی کرد و نظر دهد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.