رونمایی از 140 کتاب نونگاشت پایه دهم

در سی‌وسومین اجلاس روسای آموزش‌وپرورش صورت گرفت

رونمایی از کتب جدید‌التألیف پایه دهم

شناسه خبر: 1151815 سرویس: اجتماعی

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰

وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام این خبر که امسال در پایه دهم و پایه ششم ۱۴۰ عنوان کتاب جدید‌التألیف داریم به همراه معاون اول رئیس جمهور از این کتب رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر فانی در مراسم افتتاحیه سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، اظهار کرد: آموزش و پرورش هر کشور آیینه تمام‌نمایی از آن کشور است و آینده هر کشور در آنجا خلق می‌شود.

وی افزود:‌ معلمان اصلی‌ترین عناصر در فرایند تعلیم و تربیت هستند و هم‌اکنون شاهد هستیم که نظام جدید به پایه دهم رسیده است، امسال در این پایه و با اصلاحات پایه ششم 140 عنوان کتاب جدیدالتألیف داریم که امروز رونمایی می شود.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: دروس جدید برای پایه دهم تصویب و چاپ شده است که تفکر و سواد رسانه‌ای، انسان و سلامت، سبک زندگی و انسان و محیط زیست از جمله آنهاست.

فانی عنوان کرد: بودجه آموزش وپرورش از 16.8 هزار میلیارد تومان در سال 92 به 30.5 هزار میلیارد تومان در سال 95 رسیده است و رشد بیش از 82 درصدی را نشان می‌دهد و سهم آموزش‌وپرورش از بودجه از 12.2 درصد به 14.9 درصد رسید.

فانی به پیشنهادی از سوی آموزش و پرورش که در دستور کار دولت قرار دارد اشاره کرد و گفت: پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی و پشتیبانی در اجرای سند تحول بنیادین را ارائه کرده‌ایم و امیدواریم با تحقق آن سایر دستگاه‌ها ما را در اجرای سند تحول همراهی کنند.

به گزار تسنیم، کتب جدیدالتالیف پایه دهم توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و علی اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش رونمایی شدند.

 

رونمایی از 140 کتاب نونگاشت پایه دهم آموزش و پرورش

تهران-ایرنا- با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ،از 140 کتاب نونگاشت پایه دهم آموزش و پرورش رونمایی شد.

به گزارش خبرنگاران ایرنا ، این رونمایی صبح امروز در سی وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش
انجام شد.
در این اجلاس که با حضور و سخنرانی علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و مدیران و روسای این وزارتخانه در سالن اجلاس سران جریان دارد نظرات و پیشنهادات مسوولان این وزارتخانه درمورد مسایل و مشکلات آموزش و پرورش به عنوان مهمترین دستگاه تعلیم و تربیت ارائه خواهد شد.
قدردانی از 32 مدیر نمونه استان ها، ارائه عملکرد وزارت آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت در دولت یازدهم و ارائه گزارش از سوی کارگروه های تخصصی فعال در استان ها، از دیگر برنامه های این اجلاس سه روزه است.
در این اجلاس همچنین میزگردهای تخصصی در خصوص بررسی همه جانبه اجرای سند تحول بنیادین، چشم انداز اقتصاد آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه، وضعیت آموزش و پرورش در خصوص گروه های خاص، ارتقای کیفیت آموزش و پرورش، تربیت معلم و بهبود مدیریت منابع انسانی، راهکارهای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برای برون رفت از چالش های آموزش و پرورش، سخنرانی مقامات عالی رتبه نظام کشور و تریبون آزاد آرا و نظرات روسای آموزش و پرورش مناطق پیش بینی شده است.

 

سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور/3

کتب نونگاشت پایه دهم تحصیلی رونمایی شد

در سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور کتب نونگاشت پایه دهم تحصیلی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در افتتاحیه سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور، کتاب های نونگاشت پایه دهم توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و حجت الاسلام والمسلمین ناصری زنجانی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

امسال کتاب های پایه دهم جدیدالتألیف هستند و کتاب های «انسان و محیط زیست»، «تفکر و سواد رسانه‌ای»، «سلامت و بهداشت» و «کار و فناوری» چهار عنوان جدید در پایه اول دوره دوم متوسطه هستند.

 

در اجلاس روسای آموزش و پرورش

کتاب های نونگاشت پایه دهم رونمایی شد

شناسهٔ خبر: 3734996 - دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶

جامعه > آموزش و پرورش

کتاب های نونگاشت پایه دهم با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش در سالن اجلاس سران با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون اول رئیس جمهور و دیگر مسئولان کشور در حال برگزاری است.

در این مراسم از کتاب های نونگاشت پایه دهم با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش از امروز ۱۸ مرداد ماه آغاز شده و تا ۲۰ مرداد ماه ادامه دارد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.