سیستم آموزش متوسطه ایران کارایی لازم را ندارد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پپوهش و برنامه ریزی آموزشی، غلامعلی افروز در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا در پاسخ به این سوال که عملکرد سیستم آموزش متوسطه ایران را چطور می بیند، اظهار داشت: سیستم آموزش متوسطه ما کارایی لازم را ندارد و پیشنهاد می کنم همانند کشورهای پیشرفته آموزش متوسطه در شاخه نظری به صورت عمومی برگزار شود  تا بتواند کاربردی ، مهارت محور و خلاق پرور باشد .

وی تصریح کرد: آموزش متوسطه ما نیازی به گرایش ها و رشته های موجود ندارد زیرا آنچه دانش آموزان را در دانشگاه ها موفق می کند هوش ، انگیزه و استعداد آنها است .

استاد دانشگاه تهران گفت: دانش آموزان ما از هوش خوبی برخوردار هستند و اگر انگیزه آنها را در سیستم آموزشی بالا ببریم با دیپلم عمومی هر کجایی که علاقه مند باشند به دانشگاه ورود پیدا می کنند و در رشته های پزشکی ، مهندسی و علوم انسانی  موفق خواهند بود .

وی ادامه داد: نخبگان علوم انسانی در کشور ما کم نیستند اما تعداد این نخبگان نسبت به انتظارها کمتر است و یکی از مشکلات آن تبلیغات زیاد برای رشته های تجربی و ریاضی و فیزیک است .

افروز خاطر نشان کرد: همین تبلیغات منفی باعث می شود که بسیاری از نخبگان وارد رشته علوم انسانی نشوند البته چند سالی است که افرادی با علاقه به رشته علوم انسانی وارد شده اند و توانمندی خوبی در این رشته دارند .

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.