شهید فهمیده در کتب درسی به روایت قطره

شهید فهمیده در موتور جستجوی قطره

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

زندگی شهید فهمیده از کتاب درسی حذف نشده است/ عده ای فرافکنی می کنند

تهران-ایرنا- رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: زندگی شهید فهمیده از کتاب های درسی حذف نشده و قرار است از پایه ششم به هفتم منتقل شود.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در نشست خبری اظهار کرد: عده ای همسو با رادیوهای بیگانه از جمله اسراییل و آمریکا عنوان کرده اند که درس شهید فهمیده حذف شده است، حال آنکه در کتاب فارسی پایه سوم دبستان به صورت کامل به معرفی افراد ایثاگر پرداخته شده که یکی از آنها شهید محمد حسین فهمیده است.
وی افزود: در کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم به صورت مصداقی مفهوم ارزش های دفاع مقدس و اهمیت شهدا برای دانش آموزان بازگو و شهدای بزرگی همچون ابراهیم همت، بهنام محمدی، مهدی باکری، عباس بابایی، حسن باقری، علی صیاد شیرازی به دانش آموزان معرفی شده است.
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: زندگی شهید محمد حسین فهمیده از کتاب های درسی حذف نشده و این محتوا وجود دارد، اما برخی اخبار به صورت نادرست سعی در القای این تفکر دارند که زندگی شهید فهمیده از کتاب های درسی حذف شده است،
محمدیان اضافه کرد: در کتاب فارسی پایه سوم دبستان در درس فداکاران، شهید فهمیده به دانش آموزان معرفی می شود همچنین در این درس شهید سهام خیام و فداکاری ریزعلی خواجوی برای دانش آموزان عنوان شده است.
وی خاطرنشان کرد: عده ای عجول هستند و این جابجایی را حمل بر حذف کرده اند در حالی که بر اساس برنامه درسی در پایه هفتم شهید فهمیده به عنوان درسی مستقل سال آینده در کتاب پایه هفتم آورده می شود.
محمدیان اضافه کرد: در برنامه ریزی درسی هر سال باید ارزشیابی انجام شود تا دریابیم که کدام مفهوم در کدام قسمت نتیجه بهتری خواهد داشت.
وی بیان داشت: از آنجا که بر اساس برنامه درسی باید هویت سازی صورت گیرد کارشناسان به این نتیجه رسیدند که اگر درس زندگی شهید فهمیده در پایه هفتم که دانش آموزان به سن 13 سالگی می رسند، ارایه شود تاثیر بیشتری دارد.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یادآورشد: برخی این سازمان را متهم به همسویی با رژیم صهیونیستی کرده اند که البته این گناهی نابخشودنی است چرا که عده ای از مولفان کتاب های درسی رزمنده هستند و خود را نسبت به ارزش های دفاع مقدس متعهد می دانند.
محمدیان ادامه داد: سازمان پژوهش به دنبال ارایه و بارورسازی ارزش های انقلابی و دفاع مقدس است از این رو اگر اسم یک شهید از قسمتی حذف شد دلیل بر همسویی با بیگانگان نیست و در نظر داشته باشید که ما 36 هزار شهید دانش آموز داریم و باید آنها را نیز به دانش آموزان معرفی کنیم.
وی افزود: همچنین درس ولایت فقیه که در کتاب تعلیمات دینی وجود دارد مولفان و کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که باید در کتاب مطالعات اجتماعی و در نظام سیاسی هم این مساله بازگو شود.
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: کارشناسان بر این عقیده اند که چون برخی اقلیت های مذهبی کتاب تعلیمات دینی را نمی خوانند از موضوع ولایت فقیه ارایه شده در این درس اطلاعی پیدا نمی کنند در حالی که ولایت فقیه تنها مساله دینی نیست و یک مساله سیاسی هم هست که همگان باید بدانند.
محمدیان ادامه داد: سال هاست که رویکرد آموزش و پرورش در کتاب های درسی این است که از بحث جهاد، شهادت و ادبیات مقاومت استفاده شود به این جهت معتقدیم که ایثار و شهادت یکی از ارزش های اخلاقی در جامعه بوده و امروز هویت انقلابی، پایداری اسلامی و استقرار ملی خود را مدیون شهدا هستیم.
وی بیان داشت: اگر بخواهیم هویت انقلابی و ارزش های اسلامی در بین نسل های بعدی جاری شود نیازمند ترویج این فرهنگ در جامعه هستیم البته در این میان باید تلاش شود تا فرهنگ ایثار و شهادت به ابتذال گرایش پیدا نکند و هر چیز دم دستی را به فرهنگ ایثار و شهادت تبدیل نکنیم.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه کرد: در سال های اخیر در بیشتر کتاب های درسی به نوعی از شهدا یاد و تجلیل شده است به عنوان مثال شخصیت هایی چون شهید جمران، شهدای روحانی، فرماندهان ارشد نظامی، و برخی از شهدای شاخص در میان بانوان، دختران و دانش آموزان مورد تجلیل قرار گرفته اند و مجموعه این شهدا در کتاب های درسی از اول ابتدایی تا پایه دهم گنجانده شده است.
محمدیان اظهار داشت: به همین جهت است که مورد بغض برخی کشورها و معارضان انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم و برخی دستگاه های رسانه ای غرب از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکایی اعتراض داشته اند که چرا ما بچه های خود را با مفهوم شهادت، انقلاب و هویت انقلابی آشنا می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: البته آنها تفسیر ناروایی از مفهوم شهادت و انقلاب دارند به این معنا که مدعی هستند ما روحیه جنگجویی و ایجاد نفرت را در میان دانش آموزان توسعه می دهیم حال آنکه ما نسبت به دشمنان خود روحیه مقاومت داریم و از کسانی که به ملت ما ظلم می کنند، اعلام انزجار می کنیم.
فراهنگ**1883**1027**خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

1 -

  «رهبر کوچک» و جمله امام خمینی(ره) درباره شهید فهمیده مجدداً به کتاب پایه ششم بازگشت
شهید نیوز - سیاسی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 14:05 - - 33867352
درس رهبر کوچک که به معرفی شهید فهمیده و جمله امام خمینی(ره) درباره وی می پرداخت از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم حذف شده بود، - اما طبق اعلام آموزش و پرورش این موضوع مجدداً به این درس بازگشت.

2 -

  چرا «رهبر کوچک» به پایه ششم بازگشت؟
جماران - سیاسی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 13:15 - - 33866187
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران درس رهبر کوچک که از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم حذف و به پایه سوم و هفتم انتقال داده شده بود طبق اعلام آموزش و پرورش مجدداً به این پایه بازگشت.به ...

3 -

  اطلاعیه گروه قرآن و معارف اسلامی درباره درس رهبر کوچک: درس رهبر کوچک به کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم باز می گردد
فارس - اجتماعی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 12:21 - - 33865042
در اطلاعیه گروه قرآن و معارف اسلامی درباره درس �رهبر کوچک� آمده است: در جهت بسته شدن باب هرگونه سوءاستفاده احتمالی، با بازگرداندن عنوان پیشین درس در بخشنامه ویژه ای، - نحوه درج آن در ...

4 -

  «رهبر کوچک» به کتاب پایه ششم بازگشت
میزان - اجتماعی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 12:25 - - 33864848
درس رهبر کوچک که به معرفی شهید فهمیده و جمله امام خمینی (ره) درباره وی می پرداخت از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم حذف شده بود اما طبق اعلام آموزش و پرورش این موضوع مجدداً به این درس بازگشت.

5 -

  جمله امام خمینی(ره) درباره شهید فهمیده به کتاب پایه ششم بازگشت
دولت بهار - سیاسی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 11:47 - - 33863864
درس رهبر کوچک که به معرفی شهید فهمیده و جمله امام خمینی(ره) درباره وی می پرداخت از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم حذف شده بود، اما طبق اعلام آموزش و پرورش این موضوع مجدداً به این درس بازگشت.

6 -

  شهید فهمیده به کتاب پایه ششم بازگشت
خبرگزاری دانشجو - اجتماعی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 09:51 - - 33860497
درس رهبر کوچک که به معرفی شهید فهمیده و جمله امام خمینی(ره) درباره وی می پرداخت از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم حذف شده بود، اما طبق اعلام آموزش و پرورش این موضوع مجدداً به این درس بازگشت.

7 -

  3 کتاب جدید در پایه یازدهم اضافه شد
خبرگزاری دانشجو - اجتماعی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 09:31 - - 33860034
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از ورود 3 کتاب انسان و محیط زیست، انسان، بهداشت و سلامت و آمادگی دفاعی به پایه یازدهم از سال تحصیلی آینده خبر داد. - به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو"،

8 -

  معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس خبر داد تدریس 3 کتاب جدید انسان و محیط زیست، انسان، بهداشت و سلامت و آمادگی دفاعی در پایه یازدهم
فارس - اجتماعی - 6  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 09:06 - - 33859538
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از ورود 3 کتاب انسان و محیط زیست، انسان، بهداشت و سلامت و آمادگی دفاعی به پایه یازدهم از سال تحصیلی آینده خبر داد. - معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در ...

9 -

  «رهبر کوچک» و جمله امام خمینی(ره) درباره شهید فهمیده مجدد به کتاب پایه ششم بازگشت
تسنیم نیوز - اجتماعی - 7  روز پیش - سه شنبه 6 مهر 1395، ساعت 00:51 - - 33857260
درس رهبر کوچک که به معرفی شهید فهمیده و جمله امام خمینی(ره) درباره وی می پرداخت از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم حذف شده بود، اما طبق اعلام آموزش و پرورش این موضوع مجدد به این درس بازگشت.

10 -

  گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کتاب ششمی ها
آنا - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 20:31 - - 33836453
معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: به منظور گسترش مفهوم ایثارگری با موضوع جهاد در کتاب ششم ابتدایی آشنایی با شهیدان همچون شهید همت، - باکری و ... مورد توجه ...

11 -

  درس شهید فهمیده به پایه هفتم می آید
آنا - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 20:26 - - 33836385
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله ها منتشر می شود. - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا به نقل از تسنیم، حجت الاسلام محی ...

12 -

  توضیح درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
ساعت 24 - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 19:37 - - 33835904
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد. -

13 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
عصر ایران - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 19:25 - - 33835758
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به شهید فهمیده از کتاب پایه ششم واکنش نشان ...

14 -

  سرانجام درس شهید فهمیده چه شد؟
خبرگزاری دانشجو - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 15:56 - - 33832564
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله ها منتشر می شود. - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو"، حجهالاسلام محی الدین بهرام ...

15 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
جنوب نیوز - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 15:50 - - 33832442
در سال های اخیر در عمده کتاب های درسی از شهداء تجلیل و از شهدای شاخص نامبرده شده است - رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب ...

16 -

  درس شهید فهمیده به پایه هفتم می آید
تسنیم نیوز - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 14:41 - - 33831046
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله ها منتشر می شود. - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم"، حجهالاسلام محی الدین ...

17 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده»
هدانا - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 14:50 - - 33831045
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد.

18 -

توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده»!
شبکه خبر - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 14:40 - - 33830783
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد.

19 -

  وضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
الف - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 14:35 - - 33830629
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به شهید فهمیده از کتاب پایه ششم واکنش نشان ...

20-

توضیحی درباره حذف درس«شهیدفهمیده»
پانصدنودهشت - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 14:17 - - 33830273
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد.

21 -

  دلایل حذف درس شهید فهمیده از کتاب ششم ابتدایی
تابناک - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 13:30 - - 33829333
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تشریح دلایل حذف درس شهید فهمیده از کتاب ششم ابتدایی گفت: در سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله ها و به صورت ویژه منتشر می ...

22 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده»
ایکنا - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 13:05 - - 33828748
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد.

23 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده»
تابناک - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:50 - - 33828312
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد.

24 -

  رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد دلایل حذف درس شهید فهمیده از کتاب ششم ابتدایی/ اختصاص درسی ویژه بسیج دانش آموزی و شهید فهمیده در پایه هفتم
فارس - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:46 - - 33828231
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تشریح دلایل حذف درس شهید فهمیده از کتاب ششم ابتدایی گفت: در سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله ها و به صورت ویژه پرداخته ...

25 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
خبر آنلاین - سیاسی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:25 - - 33827571
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد.

26 -

  توضیح آموزش و پرورش درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
ایسنا - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:25 - - 33827544
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد. -

27 -

  توضیحی درباره حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی
ایسنا - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:15 - - 33827317
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ضمن اشاره به جایگاه ادبیات مقاومت در دفاع مقدس در کتب درسی به اخبار اخیر مبنی بر حذف درس مربوط به «شهید فهمیده» از کتاب پایه ششم واکنش نشان داد. -

28 -

  زندگی شهید فهمیده از کتاب درسی حذف نشده است/ عده ای فرافکنی می کنند
ایرنا - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:15 - - 33827262
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: زندگی شهید فهمیده از کتاب های درسی حذف نشده و قرار است از پایه ششم به هفتم منتقل شود. -

29 -

  پایه هفتمی ها از سال آینده با شهید فهمیده بیشتر آشنا می شوند
شبستان - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 12:11 - - 33827219
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با شفاف سازی حذف موضوع شهید فهمیده از کتاب های درسی پایه ششم گفت: به موضوع شهید فهمیده در پایه هفتم جامع تر پرداخته می شود چرا که دانش آموزان همسن ...

30 -

  همت شتابزده
الف - اجتماعی - 8  روز پیش - یکشنبه 4 مهر 1395، ساعت 08:05 - - 33821377
همین «همت شتابزده» در تدوین و تألیف این کتاب شاید بسیاری از محاسن و نوآوری های اثر را در چشم معلمان فرهیخته و نکته بین، کم رنگ جلوه دهد - سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش،

31 -

  ورود شهید زین الدین، شهید همت و پادگان دوکوهه به کتب درسی
شهید نیوز - اجتماعی - 9  روز پیش - شنبه 3 مهر 1395، ساعت 21:45 - - 33819028
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: موضوع شهادت از کتب درسی حذف نشده است بلکه آموزش و پرورش متعهد به موضوع شهادت، - ایثار و جهاد در کتب درسی است. حجت الاسلام والمسلمین محی الدین ...

32 -

  ورود شهید زین الدین، شهید همت و پادگان دوکوهه به کتب درسی
دولت بهار - اجتماعی - 9  روز پیش - شنبه 3 مهر 1395، ساعت 16:47 - - 33815826
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: موضوع شهادت از کتاب های درسی حذف نشده است بلکه آموزش و پرورش متعهد به موضوع شهادت، ایثار و جهاد در کتب درسی است. - حجت الاسلام والمسلمین محی ...

33 -

  همت شتابزده
الف - اجتماعی - 9  روز پیش - شنبه 3 مهر 1395، ساعت 08:30 - - 33804110
همین «همت شتابزده» در تدوین و تألیف این کتاب شاید بسیاری از محاسن و نوآوری های اثر را در چشم معلمان فرهیخته و نکته بین، کم رنگ جلوه دهد - سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، 

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.