اخبار

«سیدمحمد بطحایی» عنوان چهاردهمین وزیر آموزش و پرورش ایران بعد از انقلاب اسلامی را از آن خود کرد.

يكشنبه 29 مرداد 96

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه معلمی کاری حرفه‌ای و تخصصی است، گفت: تحمیل نیرو به آموزش و پرورش، خارج از دانشگاه فرهنگیان به ما آسیب زده است و چنین تحمیلی خلاف سند تحول بنیادین است.

يكشنبه 29 مرداد 96

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش درجمع میهمانان عراقی اظهار کرد: نظام آموزشی ما در گذشته مبتنی بر فلسفه غرب بود که نمی توانست اهداف انقلاب اسلامی را محقق کند.

يكشنبه 29 مرداد 96

نشست ارائه یافته های پژوهشی با عنوان «تدوین چهارچوب راهنمای فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی دوره دوم متوسطه» با حضور جمعی از دبیران و کارشناسان زبان انگلیسی و ارائه خانم دکتر رحیمی نژاد برگزار شد. 

يكشنبه 29 مرداد 96

معاون توسعه و پیشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرایط لازم برای بازنشستگی پیش از موعد، چگونگی پرداخت معوقات معلمان خریدخدمات آموزشی را تشریح کرد.

يكشنبه 29 مرداد 96

معاون پژوهش، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بیشترین کسری را در بحث دبیران مرد و هنرآموزان داریم و پیش‌بینی حدود 107 هزار ساعت حق التدریس در هفته شده است.

يكشنبه 29 مرداد 96

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری دوره مهارتی شایستگی‌های حرفه‌ای معلمی آزمون استخدامی خبر داد.

يكشنبه 29 مرداد 96

فارغ‌التحصیلان رشته «پرورش و نگهداری اسب»، قادر به تشخیص نژادهای مختلف اسب، وضعیت تغذیه، بهداشت و بیماری‌های اسب و نحوه درمان آنها و آموزش سوارکاری خواهند بود.

يكشنبه 29 مرداد 96

در فرازی از این پیام آمده است:رویکرد جناب عالی به فعالیت های داخل مدرسه و تقدم رویکرد فرهنگی، تربیتی بر رویکرد صِرفا آموزشی و فراهم آمدن زمینه مشارکت همکاران استانی و کاهش تمرکز در امور اداری و دیوانی یک جهت گیری درست و قابل اعتناء بود که باید برای بهسازی و اصلاح روش ها و فرایند های اجرایی، آموزشی و تربیتی پیگیری و تداوم یابد.

شنبه 28 مرداد 96

دبیر اجرائی چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی، تربیتی رشد از تمدید مهلت دریافت آثار ارسالی تا پانزدهم شهریور ماه 96 خبر داد.

شنبه 28 مرداد 96

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشور گفت: تعداد دانشمندان برتر ایرانی در میان یک درصد دانشمندان برتر دنیا در سال 2014، 173 نفر بوده که در سال 2016 به 208 نفر رسیده است.

شنبه 28 مرداد 96

رئیس پژوهشکده برنامه درسی و نوآوری های آموزشی از برگزاری نشست ارائه یافته های پژوهشی با عنوان تدوین چهارچوب راهنمای فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی دوره دوم متوسطه خبرداد.

شنبه 28 مرداد 96

جمعی از معاونان و مدیران مدارس استان قزوین ضمن بازدید از سازمان پژوهش و شرکت چاپ افست با روند تولید کتاب های درسی آشنا شدند.

شنبه 28 مرداد 96

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان این که امروز تمام تلاش آموزش و پرورش این است که محیط غنی یادگیری را برای دانش آموزان فراهم آورد، گفت: معلم باید زمینه ساز و تسهیل کننده یادگیری باشد.

شنبه 28 مرداد 96

پژوهشکده تعلیم و تربیت استان ایلام با هدف گسترش فرهنگ پژوهش و بهره مندی ازتولیدات علمی پایان نامه های فرهنگیان، دومین فراخوان انتخاب پایان نامه ی برتر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه آموزش و پرورش را برگزار می کند.

شنبه 28 مرداد 96

جمعی از دانشجویان کالج کشاورزی شهر «بوگور» اندونزی، در استان «کامپونگ چام» کامبوج مدرسه اسلامی می سازند.

شنبه 28 مرداد 96

کتابهای درسی ما بر اساس برنامه درسی ملی تولید می شود که خود یکی از زیر نظام های سند تحول آموزش و پرورش کشور است که در آن هدف اصلی دست یابی به مراتبی از حیات طیبه به عنوان هدف اصلی بیان شده است.

جمعه 27 مرداد 96

ایکنا: رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ایجاد تغییرات کلی در کتاب دین و زندگی پایه ۱۱ خبر داد و گفت: افزوده شدن بخش تدبر و تقویت قرائت قرآن از جمله این موارد است.

جمعه 27 مرداد 96

دفتر تالیف کتبابهای ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش از بارگذاری PDF نسخه نهایی برخی کتابهای درسی پایه یازدهم روی سایت دفتر به نشانی http://www.talif.sch.ir خبر داد.

پنجشنبه 26 مرداد 96

سومین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول، با حضور 185دانش‌آموز دختر و 108 دانش آموز پسر در 5 رشته علمی - پژوهشی آغاز به کار کرد.

پنجشنبه 26 مرداد 96

Pages