درهمایش ملی«زمین شناسی پزشکی و کانی در مانی» از تمبر یادبود پدرعلم زمین شناسی ایران رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک؛ همایش ملی زمین شناسی پزشکی و کانی در مانی صبح امروز(پنجشنبه 22 تیرماه) در دانشگاه پیام نور اراک برگزار شد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: این همایش با هدف ارتباط بین علوم پزشکی در زمین شناسی و تاثیرات کانی ایجاد و ساخت داروها برگزار شده است.
فولادوند افزود: علم زمین شناسی پزشکی و کانی در مانی در ایران یک علم جدید است و در سال جاری سرفصل هایی از این علم وارد کتب درسی  شده است .
 دبیر اجرایی این همایش  هم هدف از برگزاری این نشست یک روزه  رامعرفی علم زمین شناسی و تاثیر کمبود کانی ها در ایجاد و درمان بیماری ها عنوان کرد .
مریم مومنی متذکر شد: درس زمین شناسی برای دانش آموزان رشته علوم تجربی فقط در دوره پیش دانشگاهی بود که با حذف این دوره ضرورت بازنگری نسبت به کتاب درسی آن احساس شد و به همین دلیل سرفصل جدیدی با پیگیری گروه زمین شناسی وزارت آموزش وپرورش با مشاوره های جدید در کتاب درسی دانش آموزان کلاس یازده رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک بنا است که اضافه شود .
در اولین همایش یک روزه کشوری زمین شناسی پزشکی و کانی درمانی که با حضور استاد فرهاد قریب فرزند پدر علم زمین شناسی و مهندس کاشانی پور پدر علم گوهر شناسی ایران  تشکیل شد. میهمانانی از 11 استان دیگر نیز حضور داشتند و مقالات علمی در ارتباط با نقش کانی ها در زمینه پزشکی و داروسازی ، بررسی تاثیر بیماری زایی خاک و کانی ها ، بررسی گوهرسنگ ها و آسیب شناسی درس زمین شناسی به صورت آموزشی ارائه شد . 
همچنین دکتر بازوبندی مولف کتاب جدید زمین شناسی پایه یازدهم توضیحاتی درباره چگونگی تالیف، اهداف و شیوه های تعلیم این کتاب ارائه کرد . برگزاری 7 غرفه از دستاوردهای دانش آموزی و رونمایی از تمبر یادبود پیشگامان زمین شناسی ایران از دیگر برنامه های این همایش در دانشگاه پیام نور اراک بود.
امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.