آغاز مقاوم سازی فاز دوم دارالفنون از شهریورماه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، داریوش ورناصری در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که تخریب و مقام سازی دارالفنون تا چه زمانی به اتمام می رسد؟، اظهار کرد: دارالفنون ساختمانی با قدمت ۱۷۰ ساله است و جز میراث ماندگار کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه فاز اول ترمیم و مقاوم‌سازی دارالفنون انجام شده است، ادامه داد: فاز دوم این موضوع اکنون مدنظر است که باید مقاوم سازی آن آغاز شده و صورت گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران افزود: برآوردها در این موضوع انجام شده، نقشه‌های مقاوم سازی و ترمیم دارالفنون تهیه شده و فاز نخست آن در سال گذشته کاملا تمام و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

ورناصری بیان کرد: فاز دوم کار حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد و در شرف مناقصه هستیم تا یک پیمانکار قوی و توانمند را پیدا کنیم و تا نیمه اول سال ۹۶ یعنی شهریورماه عملیات اجرایی را آغاز، تا پایان سال این عملیات را به اتمام برسانیم.

وی تصریح کرد: البته باید گفت که اعتبار این موضوع از اعتبار ملی محل مقاوم سازی و بازسازی تامین می شود زیرا حجم بیشتری از دارالفنون در فاز دوم قرار گرفته است.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.